Fundacja Życie Pełne Możliwości

Fundacja życie pełne możliwości

Z radością możemy już oficjalnie powiedzieć, że Fundacja Życie Pełne Możliwości rozpoczęła swoje działanie. Fundacja została wpisana w rejestr wraz z 16 listopada 2020 roku. Dzisiaj mija kolejny dzień grudnia, a od tego czasu rozpoczęliśmy już pierwsze działania w naszej nowo powstałej Fundacji. Czym zajmuje się fundacja? Dla kogo działa i Skąd w ogóle wziął się pomysł jej założenia?​ Na te pytania znajdziecie odpowiedzi w artykule nieco niżej.

Czym zajmuje się Fundacja?

Według statutu, celem fundacji jest działalność społeczna, szczególnie w zakresie wspierania, doradztwa i pomocy osobom starszym oraz dotkniętym różnymi formami niepełnosprawności. Fundacja​ Życie Pełne Możliwości została stworzona z myślą o osobach niepełnosprawnych, a także ich rodzinach oraz ludziach starszych, które często dotyka samotność. N​ie zamykamy się na współpracę, jesteśmy otwarci na organizacje pozarządowe, instytucje, a zwłaszcza na potrzebujących. Chcemy pomagać pomimo ograniczeń jakie panują w obecnej dobie pandemii oraz pomimo barier i stereotypów ciągle panujących w społeczeństwie.

Gdzie działa Fundacja?

Fundacja obejmuje działania charytatywne na terenie Krakowa i Wadowic, tam też stawiamy nasze pierwsze charytatywne kroki. W Wadowicach znajduje się główna siedziba Fundacji, to tu dziwnym trafem możemy celnie zacytować słowa św. Jana Pawła II “Tu w Wadowicach wszystko się zaczęło”. Dla nas Wadowice stały się początkiem nowego rozdziału, którym jest Fundacja Życie Pełne Możliwości.

Rysunek ludzi ze znakiem zapytania

Skąd wziął się pomysł na założenie Fundacji?

Od zawsze pomagaliśmy, a los ludzki nie był nam nigdy obcy. Zaczynaliśmy od różnych wolontariatów od lokalnych po misyjne, aż wreszcie nadszedł moment gdy w naszych głowach zakiełkowała myśl, abyśmy stworzyli niezależne miejsce do niesienia pomocy. Pomysł na założenie fundacji pojawił się na długo wcześniej przed zalegalizowaniem fundacji, skrystalizował się on jednak dopiero w tym roku, po kilku miesiącach oczekiwania na decyzję sądu. Dzisiaj już oficjalnie możemy nazywać się Fundacją, która nie tylko planuje, ale działa na rzecz potrzebujących. Naszym celem jest tworzenie rzeczywistości, w której osoby wykluczone przez wiek czy niepełnosprawność będą mogły czuć się dobrze. Gorąco pragniemy, aby w tej rzeczywistości pomoc drugiemu była tak naturalna jak codzienne oddychanie.

Żyjemy i działamy w oparciu o to, że:

“POMAGAĆ MOŻE KAŻDY, NIEZALEŻNIE OD WIEKU, PŁCI CZY STATUSU MAJĄTKOWEGO”.