Ciekawi cię codzienne życie naszej fundacji?

Przekonaj się, jak działamy, przeglądając najnowsze aktualności.

 

Niepełnosprawni Pełni Możliwości

“Niepełnosprawni Pełni Możliwości”, to projekt który powstał z myślą o osobach niepełnosprawnych, a także dla ich bliskich, przyjaciół i osób, które zajmują się tematyką niepełnosprawności. Celem projektu jest budowanie świadomości na temat podejmowania różnego rodzaju aktywności, pasji i zatrudnienia wśród osób z niepełnosprawnościami. 

 

 

Czytaj więcej...

W tym roku otwieramy drugą edycję zbiórki dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej na osiedlu Sportowym 9 w Nowej Hucie. Podobnie jak w ubiegłym roku, zbiórka mikołajkowa ma na celu zebranie potrzebnych rzeczy dla seniorów. Tym razem jednak mieszkańcy DPS-u potrzebują rzeczy, z których będą mogli skorzystać wspólnie.Czytaj więcej...

Czym jest MPD?

Mózgowe porażenie dziecięce (MPD) to zespół zaburzeń ruchowych oraz postawy, wynikający z uszkodzenia mózgu na wczesnym etapie rozwoju dziecka. Jest najczęściej diagnozowanym zaburzeniem ruchu u dzieci, którego następstwa są obserwowane w ciągu całego życia. 

Czytaj więcej...

Czym jest epilepsja?

Epilepsja jest powszechnie znana pod nazwą ,,padaczka’’, to jedna z najczęstszych chorób neurologicznych i polega na powstawaniu nadmiernych wyładowań bioelektrycznych komórek nerwowych. 

 

Czytaj więcej...

Co warto wiedzieć o Aspergerze? 

Zespół Aspergera (ZA) jest zaburzeniem ze spektrum autyzmu, bywa uważany za jego delikatniejszą formę. Zespół ten powoduje problemy z nawiązywaniem kontaktów z innymi, brak empatii czy słabą motorykę ciała, jednak nie wpływa na rozwój intelektualny, który może być na wyższym poziomie. 

Czytaj więcej...

Jak wygląda życie i praca u osób z autyzmem?

Autyzm jest zaburzeniem rozwoju o podłożu neurologicznym. Przypadłość objawia się najczęściej w wieku dziecięcym i trwa do końca życia, jednak właściwa terapia może poprawić sposób funkcjonowania. Osoby z autyzmem miewają problemy z interakcjami społecznymi, komunikacją międzyludzką oraz zachowaniami stereotypowymi. 

 

 

Czytaj więcej...