Ciekawi cię codzienne życie naszej fundacji?

Przekonaj się, jak działamy, przeglądając najnowsze aktualności.

 

Pani Karolina

Bardzo miło nam poinformować Was, że nawiązaliśmy współpracę z Panią Karoliną, która prowadzi bloga inspirującego innych do przeciwstawiania się trudnościom. Celem Pani Karoliny jest dzielenie się swoimi przeżyciami, przez co chce być inspiracją dla innych. Pani Karolina od dzieciństwa choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce i mierzy się z ograniczeniami, które tylko pozornie mogłyby przeszkadzać
w prowadzeniu szczęśliwego życia.

Czytaj więcej...

osoby z niepełnosprawnościami

Osoba niepełnosprawna. Osoba z niepełnosprawnością. Pierwsza myśl: na pewno nie jest w stanie samodzielnie się poruszać. Czy na pewno? Nie do końca.

Czytaj więcej...

Rozmowa z Kasandrą 

Kasandra Szczepanek parę miesięcy temu zgłosiła się do nas z prośbą o współpracę. Nasza współpraca rozkwita, a jej owoce możecie zobaczyć w poniższym wywiadzie. To kolejny krok do budowania świadomości wśród osób z niepełnosprawnością, a także świadomości społecznej. Przykład Kasandry jest kolejnym wzorem łamania stereotypów i wyobrażeń nt. OzN. Cieszymy się, że jest nas coraz więcej!

Czytaj więcej...

Niepełnosprawni Pełni Możliwości

“Niepełnosprawni Pełni Możliwości”, to projekt który powstał z myślą o osobach niepełnosprawnych, a także dla ich bliskich, przyjaciół i osób, które zajmują się tematyką niepełnosprawności. Celem projektu jest budowanie świadomości na temat podejmowania różnego rodzaju aktywności, pasji i zatrudnienia wśród osób z niepełnosprawnościami. 

 

 

Czytaj więcej...

W tym roku otwieramy drugą edycję zbiórki dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej na osiedlu Sportowym 9 w Nowej Hucie. Podobnie jak w ubiegłym roku, zbiórka mikołajkowa ma na celu zebranie potrzebnych rzeczy dla seniorów. Tym razem jednak mieszkańcy DPS-u potrzebują rzeczy, z których będą mogli skorzystać wspólnie.Czytaj więcej...

Czym jest MPD?

Mózgowe porażenie dziecięce (MPD) to zespół zaburzeń ruchowych oraz postawy, wynikający z uszkodzenia mózgu na wczesnym etapie rozwoju dziecka. Jest najczęściej diagnozowanym zaburzeniem ruchu u dzieci, którego następstwa są obserwowane w ciągu całego życia. 

Czytaj więcej...