Niepełnosprawni Pełni Możliwości
“Niepełnosprawni Pełni Możliwości”, to projekt który powstał z myślą o osobach niepełnosprawnych, a także dla ich bliskich, przyjaciół i osób, które zajmują się tematyką niepełnosprawności. Celem projektu jest budowanie świadomości na temat podejmowania różnego rodzaju aktywności, pasji i zatrudnienia wśród osób z niepełnosprawnościami.
Nasz pomysł na projekt, a raczej pomysły kiełkowały w naszych głowach, na długo przed napisaniem projektu. To, co było dla nas najważniejsze, to pokazanie osób z niepełnosprawnościami w szerokim wachlarzu ich możliwości, które przecież są ogromne, a wciąż w społeczeństwie pomijane. Do tego celu, wybraliśmy reportaż, a właściwie 10 reportaży o osobach niepełnosprawnych, aktywnych społecznie i zawodowo. Każdy odcinek reportażu jest zupełnie inną historią ludzi, nierzadko skrajnie od siebie różnych. Pierwszy z serii 10 odcinków jest dostępny na YouTubie Fundacji od 25 stycznia 2022. Cykl reportaży będzie trwał do 31 maja 2022.
Wybór bohaterów odcinków może nieco dziwić, koło znanych nazwisk pojawiają się te o których nikt jeszcze nie słyszał. Celowo zestawiliśmy tych odnoszących wielkie sukcesy z tymi, którzy żyją na co dzień spokojnie, pracując i rozwijając swoje pasje w zaciszu domowym. Wspomnianych bohaterów jest 10, na każdego przypada jeden 30-minutowy reportaż, wśród bohaterów odcinków, znaleźli się: Arkadiusz Warchał, Marcin Ryszka, Dominika Kasińska, Grzegorz Dowgiałło, Magdalena Martini, Karolina Pęk, Daniel Zawodnik, Rafał Pawłowski, Kamil Gołębiowski i Przemysław Świercz.
Inicjatorem projektu jest Fundacji Życie Pełne Możliwości, która działa pod patronatem Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i współpracuje z partnerami: Fundacją PZU i Sklepem Medycznym Gamma - Medica.
Kilka słów warto powiedzieć także o realizatorach naszego projektu bez których on nie mógłby powstać, szeregi naszej ekipy zasilili sami profesjonaliści, w tym:
- Arek Warchał - reporter, a także bohater 1 odcinka
- Honorata Uniwersał - reporterka
- Tomek Łowiecki - realizator dźwięku i obrazu
Na koniec zostawiamy, krótkie przesłanie od Marcina Ryszki dla OzN:
“nie dajcie sobie wmówić, że otaczają was sami super bohaterowie, z których macie brać przykład i być tacy sami. Każdy z nas ma swoje K2. Dla jednego będzie to złoty medal olimpijski, dla drugiego siła, którą znajdzie w sobie, aby wstać rano i pójść do pracy”.
Serdecznie zapraszamy do śledzenia projektu
“Niepełnosprawni Pełni Możliwości” na naszym Facebooku, Instagramie i Twitterze.