Pani Karolina inspiracją dla innych.

Bardzo miło nam poinformować Was, że nawiązaliśmy współpracę z Panią Karoliną, która prowadzi bloga inspirującego innych do przeciwstawiania się trudnościom. Celem Pani Karoliny jest dzielenie się swoimi przeżyciami, przez co chce być inspiracją dla innych. Pani Karolina od dzieciństwa choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce i mierzy się z ograniczeniami, które tylko pozornie mogłyby przeszkadzać w prowadzeniu szczęśliwego życia.

pani karolina

Od niespełna 10 lat prowadzi bloga, na którym regularnie publikuje wpisy opowiadające o funkcjonowaniu w codzienności. Uwielbia dzielić się z innymi przeróżnymi ciekawostkami i swoimi przemyśleniami. Ma nadzieję, że w ten sposób będzie w stanie podnieść Kogoś na duchu lub poprawić dzień.

We wpisach opowiada, jak radzi sobie w codziennym życiu, mimo trudności, z jakimi musi się zmagać. Stara się nie zwracać uwagi na ewentualne ograniczenia, a na masę możliwości i umiejętności, jakimi dysponuje.

Pani Karolina opowiada o sobie:

„Nazywam się Karolina Szalińska, mam 32 lata i od prawie trzech lat mieszkam w Mikołowie, w Województwie Śląskim, w Domu Pomocy Społecznej dla Osób Niepełnosprawnych ruchowo. Choruję na czterokończynowe Mózgowe Porażenie Dziecięce (MPD).

Ale to nie koniec historii! W tym miejscu właśnie odnalazłam swoje szczęście i od prawie dwóch lat jestem zaręczona z człowiekiem, który pomógł mi odkryć w sobie stuprocentową kobietę. Jest to ścieżka życia, którą chcę podążać i mam gorącą nadzieję, że niebawem zostanę jego żoną.

Inspiracją do prowadzenia bloga jest nieświadomość społeczeństwa w temacie życia osób niepełnosprawnością. Pisząc artykuły na bloga chcę, żeby ludzie widzieli, iż my też mamy takie same potrzeby, jak ludzie zdrowi. Mamy również swoje własne marzenia, pragnienia i wiele innych.”

pani Karolina 1

Pani Karolina ma nadzieję trafić, między innymi dzięki naszej Fundacji, do jeszcze większego grona odbiorców. Bardzo chce budzić świadomość polek i polaków, oraz przybliżać im tematykę życia codziennego osób z niepełnosprawnościami.

Na blogu znajdziemy wpisy Znajomych Pani Karoliny, którzy dzielą się z nami swoją historią:

Poniżej znajduje się link do Bloga Pani Karoliny – „Niezmyśleni Narzeczeni” i jednego z wpisów:

Zachęcamy Was do wspólnej podróży z Panią Karoliną – poznajmy się bliżej!