Fundacja Życie Pełne Możliwości – kilka słów o naszej działalności

Fundacja Życie Pełne Możliwości została stworzona z myślą o osobach z niepełnosprawnościami, ich rodzinach oraz ludziach starszych, często dotkniętych samotnością. Celem Naszych działań jest m.in. doradztwo w zakresie doboru odpowiedniego sprzętu rehabilitacyjnego, wózków inwalidzkich czy środków pomocniczych. Wszystkie osoby, które zwrócą się z prośbą o pomoc, staramy się również wspierać logistycznie w transporcie osób, sprzętu i materiałów.

Mimo, iż wydaje się, że dopiero zaczynamy naszą przygodę, tak naprawdę działamy już od dawna. Od zawsze pomoc potrzebującym była dla nas priorytetem. Teraz, dzięki fundacji, możemy działać bez ograniczeń, tak jak czujemy, że powinniśmy działać.

Organizujemy cały proces pozyskiwania sprzętu niezbędnego do funkcjonowania osobom dotkniętym wszelkimi formami niepełnosprawności. Prowadzimy również akcję “przekażGO” , której celem jest przekazywanie sprzętu rehabilitacyjnego i środków pomocniczych osobom potrzebującym.

Jednym z działań fundacji jest walka z wykluczeniem cyfrowym osób starszych i z  niepełnosprawnościami. Planujemy rozpoczęcie warsztatów, w ramach których chcielibyśmy stworzyć miejsca dla seniorów, gdzie będą mogli bez opłat korzystać z komputerów, a nasi wolontariusze z chęcią nauczą ich obsługi tych urządzeń.

Ponadto organizujemy różnego rodzaju wydarzenia, warsztaty i projekty.

Statut Fundacji ,,Fundacja Życie Pełne Możliwości"

 

 

 

 

 

ręce