O nas

Zajmujemy się kompleksowo pomocą osobom dotkniętym różnymi formami niepełnosprawności ruchowej. Pod opieką mamy również osoby starsze. Pomagamy osobom w każdym wieku, zarówno dzieciom, młodzieży, jak i dorosłym oraz seniorom.
Działamy głównie na terenie Polski południowej, jednak jeśli tylko istnieje taka możliwość, zdalnie pomagamy w całym kraju.
Zakres naszych działań obejmuje pomoc w uzyskaniu dofinansowań z PCPR/MOPS/PFRON na sprzęt rehabilitacyjny, przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze, a także rehabilitację domową oraz turnusy rehabilitacyjne. Dodatkowo pomagamy ubiegać się o dofinansowania do adaptacji pomieszczeń do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Oferujemy również wsparcie merytoryczne podczas ubiegania się o orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Organizujemy konsultacje dotyczące dobrania odpowiedniego sprzętu rehabilitacyjnego. Dzięki obecności w naszym zespole wykwalifikowanych fizjoterapeutów możemy służyć profesjonalnym wsparciem. Warto również wspomnieć, że w takim samym zakresie obejmujemy pomocą również osoby posługujące się językiem ukraińskim - w naszym zespole pracuje osoba biegle mówiąca w tym języku.

Statut fundacji

wózek inwalidzki

Misja Fundacji Życie Pełne Możliwości

Jesteśmy grupą osób zawodowo zajmującą się pracą z osobami z niepełnosprawnościami. Połączyła nas chęć pomocy tym najbardziej potrzebującym. Chcemy pokazywać Pełnię Możliwości poprzez likwidację wszelkich barier, które stają na drodze osobom zmagającym się z ograniczeniami ruchowymi. Nasza działalność skupia się głównie na obszarze Polski południowej, jednak, jeśli to możliwe, rozszerzamy naszą pomoc zdalnie na teren całego kraju. Nasza działalność jest dedykowana wszystkim osobom w każdym wieku, które potrzebują wsparcia w zakresie niepełnosprawności ruchowej oraz seniorom. Ponadto, oferujemy wsparcie osobom posługującym się językiem ukraińskim, dzięki obecności w naszym zespole osoby biegle mówiącej w tym języku.

Istniejemy po to, aby kompleksowo pomagać naszym podopiecznym w przeciwdziałaniu i przezwyciężaniu ograniczeń wynikających z niepełnosprawności ruchowej oraz starzenia się. Naszym celem jest poprawa jakości życia naszych beneficjentów poprzez dostęp do sprzętu rehabilitacyjnego, adaptacji pomieszczeń, rehabilitacji domowej oraz turnusów rehabilitacyjnych. Chcemy również wspierać w procesie uzyskiwania niezbędnych dofinansowań i orzeczeń. Naszą misję realizujemy poprzez nawiązywanie współpracy z różnymi partnerami, takimi jak inne fundacje i stowarzyszenia, przychodnie rehabilitacyjne, firmy budowlane oraz dystrybutorzy sprzętu medycznego. Dzięki tej współpracy możemy zapewnić naszym podopiecznym szeroki zakres pomocy i dostęp do niezbędnych środków oraz adaptacji pomieszczeń.

To, co nas wyróżnia spośród innych organizacji, to kompleksowe podejście do wsparcia osób z niepełnosprawnością ruchową i seniorów. Nasza oferta obejmuje nie tylkopozyskiwanie dofinansowań na sprzęt rehabilitacyjny, ale także adaptacje pomieszczeń, rehabilitację domową, turnusy rehabilitacyjne oraz wsparcie w procesie orzekania o stopniu niepełnosprawności. Dodatkowo, nasza zdolność do komunikacji w języku ukraińskim oraz angielskim umożliwia nam pomoc także osobom spoza Polski, co stanowi unikalną cechę naszej organizacji. Współpracujemy również z innymi organizacjami non profit, co pozwala nam kompleksowo zatroszczyć się o potrzeby naszych podopiecznych. Naszą różnorodną ofertę kierujemy do szerokiego spektrum beneficjentów, obejmując zarówno dzieci, młodzież, dorosłych, jak i seniorów, co świadczy o naszej wszechstronności i elastyczności w działaniach na rzecz osób z niepełnosprawnością.

Zapraszamy do kontaktu!

kobieta na wózku inwalidzkim